Dbr custom gear

Tactical & outdoor equipment

PALS [Pouch Attachement Ladder System]

PALS (Pouch Attachement Ladder System – system drabinkowego montażu ładownic) został wynaleziony i opatentowany przez US Army Natick Soldier Research, Development and Engineering Center (NSRDEC). PALS po raz pierwszy pojawił się wraz z wprowadzeniem do użytku systemu oporządzenia MOLLE (Modular Lighweight Load-Carrying Equipment) w roku 2001 i od tego czasu często błędnie nazywany jest np „montażem MOLLE”. To trochę tak, jakby klamkę nazywać „drzwi” i odwrotnie.

 

System montażu PALS polega na umieszczaniu w rzędach, taśm calowych (1″ = 25,4mm), pozostawiając co drugą taśmę „pustą” – tworząc jak sama nazwa wskazuje – „drabinkę”. Taśmy te, są podzielone pionowymi przeszyciami co 1,5″ (38,1mm). Rozstaw ten został dobrany tak, by z luzem roboczym przechodziła przez powstałe w ten sposób szlufki (komórki) taśma pionowa.

 

Na stronie, przy każdym ekwipunku mojej produkcji, znajdziecie konkretną informację ile komórek systemu PALS dany element wymaga do stabilnego montażu. Jeśli z jakiegoś powodu w posiadanym przez Ciebie ekwipunku masz już montaż nietypowy (najczęstszym są pionowe przeszycia w niestandardowych odległościach) i obawiasz się braku kompatybilności – poinformuj mnie – jak każde zamówienie, dopasuję je indywidualnie do Twoich potrzeb.